Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Orientiada 2017 w Mrozach

18 lipca 2017
Administrator
Powiększ zdjęcie

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

17 lipca 2017
Administrator

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej o: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Zwrot podatku akcyzowego

14 lipca 2017
Administrator
Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że każdy rolnik, który chce odzyskać zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. 

Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego

Modernizacja dworca kolejowego w Mrozach

13 lipca 2017
Administrator
Powiększ zdjęcie

11 lipca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy odbyło się spotkanie pn. Modernizacja dworca kolejowego w Mrozach. Jego organizatorem były Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Burmistrz Mrozów. Spotkanie miało charakter otwarty i prowadzone było w formie warsztatów kreatywnych wzorowanych na metodologii prac urbanistycznych.

Czytaj więcej o: Modernizacja dworca kolejowego w Mrozach

Laur Społecznego Zaufania

12 lipca 2017
Administrator
Powiększ zdjęcie

27 czerwca br. Instytut Badań Marki przyznał Burmistrzowi Mrozów certyfikat "Laur Społecznego Zaufania". To prestiżowa i jedyna w swoim rodzaju nagroda, jaką honorowane są przedsiębiorstwa i instytucje o najwyższej w ocenie klientów i konsumentów reputacji rynkowej. W imieniu Instytutu Badań Marki jest mi zatem niezmiernie miło potwierdzić, iż to zaszczytne wyróżnienie zostało na wniosek klientów przyznane również kierowanej przez Państwa jednostce (…).

Czytaj więcej o: Laur Społecznego Zaufania

Informacja Burmistrza Mrozów dotycząca szkoły w Lipinach - cd.

11 lipca 2017
Administrator

Szanowni  Państwo,

Jeszcze raz postanowiłem napisać o sporze ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Lipiny Dębowce Borki, ponieważ w trakcie dyskusji nad poprzednią informacją pojawiły się nowe istotne wątki, na które warto odpowiedzieć.

Czytaj więcej o: Informacja Burmistrza Mrozów dotycząca szkoły w Lipinach - cd.

Psy czekają na wlaściciela!

11 lipca 2017
Administrator
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w miejscowości Łukówiec przebywają dwa kilkumiesięczne psy (obie suczki). Zwierzęta są bezpańskie i czekają na swój dom. Zainteresowanych przygarnięciem i zaadoptowaniem prosimy o kontakt z tut. urzędem, nr tel. (25) 75 74 175 (w godz. 8 – 16) lub osobiście z panią Renatą Gałązka, pokój nr 13.

Czytaj więcej o: Psy czekają na wlaściciela!

Informacja Burmistrza Mrozów dotycząca szkoły w Lipinach

7 lipca 2017
Administrator

Szanowni Państwo,

Postanowiłem za namową wielu mieszkańców gminy napisać krótką informację dotyczącą kampanii pomówień i kłamstw jaka wylewa się w ostatnim czasie na mnie w kontekście dotychczasowego funkcjonowania niepublicznej szkoły w Lipinach. Chcę podać kilka faktów, które świadczą o tym, że moje działania prowadzone są zgodnie z prawem, prawomocnymi wyrokami Sądów oraz najlepiej pojętym interesem gminy Mrozy.

Czytaj więcej o: Informacja Burmistrza Mrozów dotycząca szkoły w Lipinach

Informacja dla właścicieli działek położonych w obrębie Gójszcz

6 lipca 2017
M.Sulich
Powiększ zdjęcie

W związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla sołectw: Mrozy, Kruki, Wola Paprotnia, Gójszcz, Wola Rafałowska, Rudka, Guzew i Jeruzal w dniu 26 czerwca 2015 r. część działek w miejscowości Gójszcz utraciło status działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniowo-siedliskową lub letniskową.

Czytaj więcej o: Informacja dla właścicieli działek położonych w obrębie Gójszcz

Modernizacja dworca kolejowego w Mrozach – zaproszenie na konsultacje

4 lipca 2017
M.Sulich

Polskie Koleje Państwowe SA zamierzają w najbliższym roku przystąpić do prac związanych z modernizacją dworca stacji Mrozy wraz z przyległym terenem. Dla wypracowania najlepszych możliwych efektów prac chcielibyśmy zapoznać się z opiniami lokalnej społeczności w powyższym temacie i jej potrzebami, poprzez organizację warsztatów konsultacyjnych, które odbędą się 11 lipca br. (wtorek)
o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Mrozy (parter, pok. nr 4).

Czytaj więcej o: Modernizacja dworca kolejowego w Mrozach – zaproszenie na konsultacje