Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Mrozach

20 lutego 2018
Administrator

Informujemy, że najbliższa sesja Rady Miejskiej w Mrozach odbędzie się w piątek, 23 lutego br. od godz. 13.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, pok. nr 4 (parter).

Porządek obrad dostępny jest na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=5969  

Czytaj więcej o: Sesja Rady Miejskiej w Mrozach

Informacja Burmistrza Mrozów w sprawie budowy wiaduktu

19 lutego 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

16 lutego 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mrozach odbyło się spotkanie z mieszkańcami, którego głównym tematem była informacja Burmistrza Mrozów w sprawie budowy wiaduktu w Mrozach.

Czytaj więcej o: Informacja Burmistrza Mrozów w sprawie budowy wiaduktu

Ilu nas jest? Demografia gminy Mrozy*

19 lutego 2018
Administrator

Warszawa 1979 rok. W ramach serii „Biblioteka Wiadomości Statystycznych” ukazuje się ważna analityczna publikacja „Narodowy Spis Powszechny 1978 jako źródło informacji o migracjach”. Mrozy zamieszkuje wtedy 9 421 mieszkańców.

Czytaj więcej o: Ilu nas jest? Demografia gminy Mrozy*

Wokalne talenty z Mrozów

19 lutego 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniach 9 – 31 stycznia br. odbyły się przesłuchania konkursowe do IX już Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a partnerami gminy i ośrodki kultury z terenu Mazowsza, gdzie odbywają się wstępne przesłuchania konkursowe.

Czytaj więcej o: Wokalne talenty z Mrozów

Filmowy maraton w zimowej scenografii: Northtec MTB Zimą w Jeruzalu

19 lutego 2018
Administrator

Drugi maraton z zimowego cyklu Cezarego Zamany przyniósł zawodnikom nie tylko sportowe emocje, ale i okazję do poznania miejsc ze świetnie znanego telewizyjnego serialu „Ranczo”. Nowe miejsce organizacji zawodów przypadło do gustu kolarzom z całej Polski.

Czytaj więcej o: Filmowy maraton w zimowej scenografii: Northtec MTB Zimą w Jeruzalu

Dofinansowanie odnawialnych źródeł energii

16 lutego 2018
Administrator

Mając na uwadze realizację programu „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Mrozy na lata 2015-2020” w dniu 14.02.2018r odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy MAZEKO, który przedstawił ofertę firmy na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji na dostawę i montaż ogniw fotowoltaicznych w wysokości do 40% wartości instalacji.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie odnawialnych źródeł energii

Obowiązek wpłat na fundusze promocji

14 lutego 2018
Administrator

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie przesyła informację skierowaną do przedsiębiorców, którzy zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych zobowiązani są do dokonywania wpłat na fundusze promocji.

Czytaj więcej o: Obowiązek wpłat na fundusze promocji

„Karta Dużej Rodziny”

8 lutego 2018
Administrator

Urząd Miasta i Gminy Mrozy pragnie przypomnieć o funkcjonującym na terenie całej Polski rządowym programie „Karta Dużej Rodziny” oraz równolegle realizowanym na terenie Gminy Mrozy samorządowym programie „Mrozy dla Rodziny 3+”.

Czytaj więcej o: „Karta Dużej Rodziny”

Klub dla Seniorów

7 lutego 2018
Administrator

Wszystkich Seniorów z gminy Mrozy zachęcamy do korzystania z inicjatyw podejmowanych w ramach Klubu Seniora. Powołany został  Zarządzeniem Nr 6/2016 Burmistrza Mrozów w dniu 22 stycznia  2016 r.i mieści się w budynku przy Gminnej Bibliotece Publiczne im. Jana Pawła II w Mrozach przy ul. Pokoju 1.

Czytaj więcej o: Klub dla Seniorów

Aktualna informacja dotycząca podejmowanych działań przez burmistrza w sprawie budowy wiaduktu w Mrozach

5 lutego 2018
Administrator

Szanowni Państwo,

Pomimo, że staramy się na bieżąco informować mieszkańców gminy o podejmowanych działaniach w sprawie wyegzekwowania od PKP PLK S.A. zrealizowania nałożonego na spółkę zobowiązania polegającego na budowie wiaduktu w Mrozach, to nadal odczuwamy brak doinformowania mieszkańców w tej sprawie. Ostatnio powstała nawet inicjatywa społeczna, aby zbierać podpisy pod wystąpieniem do władz PKP. Z jednej strony cieszę się, że społeczność lokalna chce wspierać moje działania w tej sprawie, z drugiej odczuwam, że jest to próba zastąpienia działań statutowych władz Gminy Mrozy pod pretekstem braku działań z ich strony, co jest nieprawdą. Dlatego postanowiłem w krótkim tekście popartym odpowiednimi załącznikami udokumentować, że sprawa budowy wiaduktu jest dla nas jednym z priorytetowych zadań i prowadzimy od wielu lat w tej sprawie intensywne działania.

Czytaj więcej o: Aktualna informacja dotycząca podejmowanych działań przez burmistrza w sprawie budowy wiaduktu w Mrozach