Zmiany w zwrocie podatku akcyzowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 grudnia 2018

W związku z wprowadzoną zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku informujemy o najważniejszych zmianach dla producentów rolnych:

 

 

  • zwiększono limit oleju napędowego z 86 do 100 litrów na 1 ha użytków rolnych;
  • wprowadzono dodatkowy limit oleju napędowego zakupionego i wykorzystanego przy chowie i hodowli bydła (30 litrów w odniesieniu do 1 średniej rocznej dużej jednostki przeliczeniowej bydła).

Producent rolny, który będzie chciał skorzystać z możliwości uzyskania zwrotu podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła będzie dodatkowo zobowiązany do:

  • złożenia oświadczenia o średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku oraz
  • dostarczenia dokumentu wydanego przez biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji
    i Modernizacji Rolnictwa zawierającego m.in. informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła w odniesieniu do każdej siedziby stada; w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek. Agencja wyda wyżej wymieniony dokument na wniosek producenta rolnego.  

Terminy składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego nie zmieniły się. Nadal składa się je w terminach od dnia 1 lutego do ostatniego dnia lutego i od dnia 1 sierpnia do 31 sierpnia danego roku.

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-31
Data publikacji:2018-12-31
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:549