Nowe zasady zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od 2019 roku w Gminie Mrozy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2019

Od 2019 roku w naszej Gminie zmienia się sposób prowadzenia zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Aby umożliwić mieszkańcom pozbywanie się odpadów w sposób ciągły zbiórka będzie prowadzona przez cały rok, nie jak dotychczas raz lub dwa razy w roku.

 

Osobami uprawnionymi do zgłaszania odbioru odpadów są mieszkańcy Gminy Mrozy, którzy posiadają złożone aktualne deklaracje lub decyzje administracyjne ustalające wysokość opłat.

W celu przekazania odpadów należy dokonać telefonicznego zgłoszenia do Zakładu Gospodarki Komunalnej (nr telefonu 25 7574082 ) podając imię i nazwisko zgłaszającego, adres nieruchomości, numer telefonu, oraz rodzaj i ilość odpadu, która ma zostać odebrana.

Zakład Gospodarki Komunalnej prowadzi rejestr zgłoszeń. Po zebraniu odpowiedniej ilości zgłoszeń i wcześniejszym telefonicznym zawiadomieniu zgłaszającego nastąpi odbiór odpadów.

Jednocześnie informujemy, że odpady wielkogabarytowe, opony oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nadal można dostarczać indywidualnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego w Mrozach przy ul. Granicznej 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:30 oraz podczas sobotniego dyżuru w godzinach 8:00 – 13:00.

Waga poszczególnych elementów odpadów nie może być większa niż 50 kg. Odpady cięższe nie będą odbierane.

W ramach niniejszej zbiórki będą odebrane wszystkie odpady wielkogabarytowe, tj. stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, opony oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Duże odpady wielkogabarytowe powinny być w miarę możliwości rozłożone na części pierwsze, aby zminimalizować ich objętość i ciężar.

Nie wystawiamy: wszelkiego rodzaju odpadów po budowach i remontach, kabin prysznicowych, części samochodowych, motorowerów, kosiarek spalinowych, odpadów ogrodowych, okien z szybami, przeszklonych drzwi.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-26
Data publikacji:2019-06-26
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1090