Spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 lipca 2019

W piątek 28 czerwca br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mrozach odbyło się spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami. Tematem przewodnim spotkania była debata o bezpieczeństwie z przedstawicielami policji.

W debacie uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji - mł. insp. Sebastian Ciastoń, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - asp. szt. Dariusz Wiercioch, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Mrozach – komisarz Robert Momot, a także dzielnicowy miasta i gminy Mrozy - asp. szt. Janusz Chmielowski. Moderatorem debaty był rzecznik mińskiej Policji - asp. Marcin Zagórski.

W trakcie debaty policjanci przedstawili mieszkańcom zalety korzystania z narzędzi informatycznych takich jak: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Pozwala ona Policji na czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń, a mieszkańcom umożliwia sygnalizowanie miejsc zagrożonych. Natomiast „Moja Komenda” to aplikacja mobilna, dzięki której w prosty sposób można uzyskać kontakt ze swoim dzielnicowym, a także dotrzeć do najbliżej znajdującej się jednostki policji.

Podczas debaty mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań policjantom i zgłaszania problemów. Tradycyjnie w rozmowach przewijały się kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Następnie Pan Burmistrz podsumował działalność Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Mrozy oraz odpowiedział na pytania mieszkańców.

Opublikował: Administrator

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-01
Data publikacji:2019-07-01
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:952