Informacja dla rolników – do 31 lipca 2019 r. możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lipca 2019

W związku z potwierdzeniem przez System Monitoringu Suszy Rolniczej wystąpienia suszy na terenie gminy Mrozy w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew owocowych, truskawek, roślin strączkowych oraz krzewów owocowych wyłącznie na I kategorii glebowej natomiast na II kategorii glebowej w uprawach: zbóż jarych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, tytoniu, krzewów owocowych oraz w roślinach strączkowych suszy rolniczej niniejszym informuję, iż producenci rolni, którzy ponieśli straty w tych uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych.

Wniosek o oszacowanie szkód dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy pok. nr 13 i 15.

Do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć:

  • wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok,
  • kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty,
  • obowiązek informacyjny.

Kompletne i dokładnie wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Mrozach pok. nr 13 i 15 w godzinach od 8.00 do 16.00 w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 r.

Producenci rolni składając wniosek oświadczają, iż nie dokonają likwidacji ani zbioru uprawy do czasu przeprowadzenia przez Komisję powołaną przez Wojewodę lustracji na miejscu wystąpienia szkód.

W związku z powyższym producenci rolni, którzy zamierzają złożyć wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych proszeni są o niepodejmowanie żadnych prac agrotechnicznych w uprawach, w których powstały straty.

Powierzchnia upraw we wniosku musi być zgodna z powierzchnią upraw w gospodarstwie, podaną we wniosku o dopłaty bezpośrednie.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-24
Data publikacji:2019-07-24
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:967