Pytanie do Burmistrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2022

Pytanie wpłynęło dnia: 2022-03-12        

Imię: Tomasz

Treść pytania: Witam i o rade pytam w imieniu swoim ale tez innych rodziców, a raczej dzieci, które uczą się w szkole w Jeruzalu . Pracuje a raczej jest tam za karę pewna pani która ,,uczy ,, angielskiego . Razem z mężem ,,profesorem ,, historii sprawiają, że młodzież nie chce chodzić do szkoły i boi się każdej lekcji . Rodzice obawiają się składać zażalenia bo wiadomo ,że odbije się to na uczniach. Poprzez zdalne nauczanie udało nam się nagrać kilka wypowiedzi owej pani do dzieci. Na pytanie ucznia ,,dlaczego tak piszemy,, odpowiada ,, było się uczyć to hyd wiedział,, inny zarejestrowany tekst to ,, nawet jak matka sprzeda krowę to nie zdasz ,, albo ,, co chcesz dostać za odpowiedz ? ,, czy to jest normalne ? Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi owej pani . Również gorsze dni z jej mężem nie obchodzą dzieci i nie pow inny się odbijać na nich . Jeśli nic się nie zmieni to wszystkie filmiki trafia do mediów.

Odpowiedź Burmistrza

Szanowny Panie Tomaszu,

Poniżej przesyłam odpowiedź pani dyrektor na Pana zapytanie dotyczące pracy SP w Jeruzalu. Tak jak napisała pani dyrektor proszę o informowanie w pierwszej kolejności dyrekcję szkoły o tego typu nieprawidłowościach, w przypadku braku reakcji proszę o informację do nas.

Pozdrawiam, Dariusz Jaszczuk

Dzień dobry,

w odpowiedzi na otrzymana wiadomość dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeruzalu informuje, że staramy się, aby nasza szkoła była bezpieczna, by panował w niej klimat sprzyjający pracy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników. Na co dzień stykamy się z realiami i problemami różnej natury. Niektóre możemy rozwiązywać na bieżąco, inne wymagają działań długofalowych. Odpowiednio zorganizowane i celowe współdziałanie szkoły i rodziny przynosi wymierne korzyści. Może ono sprzyjać lepszemu poznaniu i rozumieniu uczniów przez nauczycieli i rodziców, uzgodnieniu właściwego podejścia wychowawczego, udzieleniu sobie wzajemnej pomocy oraz stworzeniu właściwej atmosfery wychowawczej w szkole i domu. Efektywna praca wychowawcza to ścisła współpraca między rodzicem, wychowawcą i dyrektorem szkoły. Istotne jest, aby przeważały kontakty bezpośrednie, bo integrują, budują zaufanie, minimalizują dystans utrudniający kontakt i wymianę informacji. Dlatego niezrozumiałe jest dla nas to, że rodzice pomijają instytucje szkoły, kontaktują się bezpośrednio z organem prowadzącym. My zawsze ustosunkowujemy się do zgłaszanych problemów i uwag, podejmujemy konkretne działania mające na celu ich weryfikację oraz eliminację. W naszej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobro dziecka, a w wyjaśnianiu zaistniałych sytuacji jesteśmy obiektywni. W związku z powyższym w celu wyjaśnienia i ustosunkowania się nauczyciela do określonej sprawy zapraszam rodziców do kontaktu z dyrektorem szkoły.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-03-17
Data publikacji:2022-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:932