"Korowód kolędowy"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 grudnia 2017

W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej zapraszamy na konkurs pod nazwą „Korowód kolędowy”.  Jest to cykliczna impreza organizowana już po raz 7 w partnerstwie z miastami i gminami z terenu LGD Ziemi Mińskiej (Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Kałuszyn, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Siennica, Stanisławów, Sulejówek, Powiat Miński). W tym roku gospodarzem konkursu jest Gmina Mrozy, Gminne Centrum Kultury w Mrozach i  Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Mrozach.

Celem konkursu jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędniczych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Konkurs w swoim założeniu jest imprezą o charakterze integracyjnym, łączącą pokolenia w przekazywaniu tradycji kolędniczych, umożliwia mieszkańcom wzięcie udziału w świątecznej integracji i zabawie przez wspólne kolędowanie.  Jest to doskonała okazja do prezentacji i promocji działających na terenie poszczególnych gmin, zespołów muzycznych, artystycznych, kółek zainteresowań, oraz amatorów. Udział w konkursie wielopokoleniowych grup kolędniczych  przyczynia się  do wymiany doświadczeń i integracji społeczności lokalnych.

Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się 13 dziesięcioosobowych grup kolędniczych z terenu 12 gmin.

Konkurs odbędzie się w dniu 8 grudnia ( piątek ) w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Mrozach, ul. Licealna 3; 05-320 Mrozy  od godziny 1200 .

Nagrody rzeczowe zostaną przyznane  za zajęcie trzech pierwszych miejsc, a każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i upominek.

W załączeniu: plan występów poszczególnych grup kolędniczych.

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-06
Data publikacji:2017-12-06
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:939