„Karta Dużej Rodziny”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 lutego 2018

Urząd Miasta i Gminy Mrozy pragnie przypomnieć o funkcjonującym na terenie całej Polski rządowym programie „Karta Dużej Rodziny” oraz równolegle realizowanym na terenie Gminy Mrozy samorządowym programie „Mrozy dla Rodziny 3+”.

Rodziny wielodzietne, które spełniają kryteria konieczne do uzyskania ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”, jak również lokalnej karty „Mrozy dla Rodziny 3+”, mogą ubiegać się o wymienione karty poprzez złożenie odpowiednich wniosków w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy, ul. Adama Mickiewicza 35, pok. 3a.

Pragniemy poinformować, iż z dniem 1 stycznia 2018 roku, weszły w życie przepisy dotyczące możliwości przyznawania członkom rodzin wielodzietnych elektronicznej ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, w formie aplikacji na smartfony. W przypadku osób, które do dnia 31 grudnia 2017 roku złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny, przyznanie Karty elektronicznej jest bezpłatne, w przypadku gdy złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w postaci elektronicznej) do 31.12.2019 roku.

Do końca 2017 roku z ulg i rabatów płynących z ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny” skorzystało już 815 osób (158 rodzin), zamieszkujących gminę Mrozy, natomiast lokalnymi kartami „Mrozy dla Rodziny 3+” cieszy się już niemal siedmiuset mieszkańców naszej gminy. Zainteresowanie opisywanymi programami jest bardzo duże, gdyż wniosków o wydanie zarówno ogólnopolskich, jak też lokalnych kart stale przybywa.

Przypominamy, że lokalna karta „Mrozy dla Rodziny 3+” uprawnia do:

  1. zakupu zniżkowych biletów do kina „Mikroklimat” w Mrozach w kwocie: dla „rodziców” – 10 zł, dla „dzieci” – 7 zł;
  2. do 50% zniżki na wydarzenia organizowane przez GCK, GBP oraz GOSIR w Mrozach;
  3.  do 50% zniżki na opłaty za zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowane przez gminne jednostki organizacyjne;
  4. zniżek wynegocjowanych z przedsiębiorcami należącymi do programu.

W chwili obecnej Partnerami programu „Mrozy dla Rodziny 3+” są:

1. Mr Ozzy Szkoła Językowa Justyna Korbel

ul. Urocza 5
05-320 Mrozy
biuro@mrozzy.pl
www.mrozzy.pl

ulga: 5 % zniżki na kursy

2. P.H.U. Kazimierski Sławomir

ul. 3 Maja 4
05-320 Mrozy
skazimierski@interia.pl
www.mmskazimierscy.pl

ulga: rabat 50% na wymianę kompletu opon i wyważanie kół raz w roku

3. Puls Sp. z o.o.

ul. Willowa 12
05-320 Mrozy
puls@g.pl
www.puls-mrozy.pl

ulga: 10% rabatu na usługi stomatologiczne

4. FHU Expresso

ul. Jana Kilińskiego 6
05-320 Mrozy
werandamrozy@wp.pl

ulga: zniżka na obiady 15% (nie dotyczy napojów)

W tym miejscu pragniemy podziękować dotychczasowym Partnerom programu „Mrozy dla Rodziny 3+” za wspieranie rodzin wielodzietnych z obszaru Gminy Mrozy oraz zachęcić innych przedsiębiorców, którzy chcieliby stać się Partnerami samorządowego programu.

Wszelkie informacje dotyczące opisywanych programów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mrozy w odpowiedniej zakładce lub pod numerami telefonu: 25 757 41 75 oraz 25 757 41 90.

Zapraszamy także rodziny wielodzietne, które jeszcze nie złożyły wniosków o przyznanie kart do jak najszybszego skorzystania z przysługującego im prawa, by dobry klimat dla rodziny w Mrozach był faktycznie odczuwany, a oferowana pomoc wymierna.

 

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-08
Data publikacji:2018-02-08
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:931