Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Zmiany w Programie Karta Dużej Rodziny

16 stycznia 2019

Urząd Miasta i Gminy Mrozy przypomina o funkcjonującym na terenie całej Polski rządowym programie Karta Dużej Rodziny oraz równolegle realizowanym na terenie gminy Mrozy samorządowym programie Mrozy dla Rodziny 3+.

Pragniemy poinformować, że w dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny – od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Przypominamy również, iż od ubiegłego roku obowiązują przepisy dotyczące możliwości przyznawania członkom rodzin wielodzietnych ogólnopolskiej elektronicznej Karty Dużej Rodziny również w formie aplikacji na smartfony.

Rodziny wielodzietne, które spełniają kryteria konieczne do uzyskania ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”, jak również lokalnej karty „Mrozy dla Rodziny 3+”, mogą ubiegać się o wymienione karty poprzez złożenie odpowiednich wniosków w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy, ul. Adama Mickiewicza 35, pok. 3a.

Lokalna karta „Mrozy dla Rodziny 3+” uprawnia do:

Przedsiębiorców, którzy chcieliby zostać Partnerami programu „Mrozy dla Rodziny 3+”, serdecznie zapraszamy do złożenia wniosku i wypełnienie deklaracji przystąpienia do programu.

W chwili obecnej Partnerami Biznesowymi są:

1. Mr Ozzy Szkoła Językowa Justyna Korbel

ul. Urocza 5

05-320 Mrozy

biuro@mrozzy.pl

www.mrozzy.pl

ulga: 5% zniżki na kursy

 

2. P.H.U. Kazimierski Sławomir

ul. 3 Maja 4

05-320 Mrozy

skazimierski@interia.pl

www.mmskazimierscy.pl

ulga: rabat 50% na wymianę kompletu opon i wyważanie kół raz w roku

 

3. Puls Sp. z o.o.

ul. Willowa 12

05-320 Mrozy

puls@g.pl

www.puls-mrozy.pl

ulga: 10% rabatu na usługi stomatologiczne

 

4. FHU Expresso

ul. Jana Kilińskiego 6

05-320 Mrozy

werandamrozy@wp.pl

ulga: zniżka na obiady 15% (nie dotyczy napojów)

 

5. FHU FOTO-ANGELA Piotr Łuszczewski

ul. Jana Kilińskiego 10

05-320 Mrozy

foto-angela@wp.pl

ulga: 10% zniżki na usługi i 5% na asortyment (nie dotyczy usług pralniczych)

 

Do końca 2018 roku z ulg i rabatów płynących z ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny” skorzystało już 906 osób (171 rodzin), zamieszkujących gminę Mrozy, natomiast lokalnymi kartami „Mrozy dla Rodziny 3+” cieszy się ponad siedmiuset mieszkańców naszej gminy. Zainteresowanie opisywanymi programami jest bardzo duże, gdyż wniosków o wydanie zarówno ogólnopolskich, jak też lokalnych kart stale przybywa.

W tym miejscu pragniemy podziękować dotychczasowym Partnerom programu „Mrozy dla Rodziny 3+” za wspieranie rodzin wielodzietnych z obszaru gminy Mrozy oraz zachęcić innych przedsiębiorców, którzy chcieliby stać się partnerami programu „Mrozy dla Rodziny 3+”. Wszelkie informacje dotyczące opisywanych programów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Mrozy w odpowiedniej zakładce lub pod numerami telefonu: 25 757 41 75 oraz 25 757 41 90. Zapraszamy także rodziny wielodzietne, które jeszcze nie złożyły wniosków o przyznanie kart do jak najszybszego skorzystania z przysługującego im prawa.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-16
Data publikacji:2019-01-16
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1234