Zwrot podatku akcyzowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 stycznia 2018

Urząd Miasta i Gminy Mrozy przypomina, że każdy rolnik, który chce odzyskać zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. 

 

Następnie w okresie od 1 lutego 2018 roku do 28 lutego 2018 roku powinien złożyć właściwy wniosek do odpowiedniego Urzędu (w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych) wraz z fakturami VAT. Faktury składane z wnioskiem w danym terminie mają stanowić dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku.

Jednocześnie  przypominamy o nowym obowiązku złożenia oświadczenia / informacji o pomocy publicznej do wniosku o zwrot podatku akcyzowego.

Szczegółowe informacje o zasadach udzielania zwrotu oraz druki wniosku można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy w pokoju nr 13, bądź pobrać ze stron internetowych: tut. Urzędu http://www.mrozy.bip.net.pl/?c=332  lub Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi https://bip.minrol.gov.pl/Informacje-Branzowe/Zwrot-podatku-akcyzowego.

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-30
Data publikacji:2018-01-30
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:691