Niecodzienny Jubileusz 100 lat urodzin Pani Władysławy Fabijańskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lutego 2018

Mieszkanka naszej gminy Pani Władysława Fabijańskia rod. Sęktas córka Antoniego Sęktas i Aleksandry rod. Gałązka urodziła się 100 lat temu w dniu 4 lutego 1918 r. w Dąbrowie. W dniu 7 lutego 1937 roku zawarła związek małżeński z Marianem Michałem Fabijańskim w kościele Parafialnym Św. Marcina i Mikołaja w Kuflewie.

Przez całe życie wraz z mężem zajmowali się prowadzeniem gospodarstwa rolnego ciężko pracując, z którego się utrzymywali. Przeżyli kolejne ciężkie lata II wojny światowej. Dostojna jubilatka wychowała 3 dzieci, doczekała się 7 wnucząt, 12 prawnucząt i 2 praprawnucząt. W 1981 roku po czterdziestu czterech latach małżeństwa została wdową. W dniu 5 lutego 2018 roku Burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk w imieniu władz samorządowych oraz pracowników urzędu przekazał Jubilatce gratulacje i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata. Przekazał także kwiaty oraz okolicznościowy dyplom.

Setne urodziny to piękny wiek wypełniony codziennymi radościami i  troskami, ale także pracą i poświęceniem dla dobra bliskich. Jak twierdzi Jubilatka, to właśnie praca, pogodne usposobienie, modlitwa, aktywność i opieka osób najbliższych jest receptą na długowieczność.

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-05
Data publikacji:2018-02-05
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1131