Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Aktualności

Autor: Administrator

Artykuły

Przetarg na sprzedaż działki budowlanej położonej w miejscowości Mrozy

15 listopada 2019

Burmistrz Mrozów ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości o pow. 660 m2 położonej w Mrozach przy ul. Tulipanowej, przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z dopuszczeniem usług. Przetarg odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Szczegóły na stronie: http://mrozy.bip.net.pl/?a=7112

Odbiór odpadów dodatkowych

15 listopada 2019

W związku z kontynuacją odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon oraz sprzętu RTV AGD od mieszkańców Gminy Mrozy, sołectw: Mrozy, Wola Paprotnia, Kruki informujemy iż ww. odpady będą odbierane w dniu 15.11.2019 roku wyłącznie od osób, które w terminie wcześniejszym zgłosiły powyższe zapotrzebowanie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mrozach. Osoby te zostały poinformowane o terminie zbiorki. Odbiór pozostałych zgłoszonych odpadów z pozostałych sołectw odbywał się będzie systematycznie w najbliższym czasie. Mieszkańcy, którzy zgłosili chęć oddania odpadów będą na bieżąco informowani o terminach odbioru.

Dyrektor ZGK Mrozy

Stanisław Konopka

Gminne Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

12 listopada 2019
Przejdź do - Gminne Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.

Józef Piłsudski

11 listopada 1918 r.,  po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Jednak odzyskaną niepodległością mogliśmy się cieszyć zaledwie dwie dekady, gdyż we wrześniu 1939 r. nasz kraj  został  zaatakowany przez nazistowskie Niemcy i sowiecką Rosję.

Czytaj więcej o: Gminne Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Okolicznościowy referat

12 listopada 2019

Okolicznościowy referat wygłoszony przez Panią Kamilę Juśkiewicz na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Mrozach w czasie Gminnych Obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

 

Zapytanie ofertowe na realizację zadania w ramach projektu WIFI4EU

12 listopada 2019

Gmina Mrozy zaprasza do składania ofert dotyczących kompleksowej realizacji projektu budowy sieci HotSpot’ów w ramach instrumentu " Łącząc Europę" (CEF) - WiFi4EU, działanie: „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych – WiFi4EU” w gminie Mrozy, oraz zapewnienie usług dostępu do Internetu oraz usług serwisowych.

 

 

Załączniki:

  1. Zapytanie ofertowe
  2. Formularz ofertowy

Pomoc poszkodowanym w pożarze w Borkach

8 listopada 2019

Informujemy, że osoby chcące pomóc rodzinie z Bork, która straciła swój dobytek we wczorajszym pożarze mogą wpłacać pieniądze na remont domu  na konto:

 

 

Dar Serca PKO S.A. oddz. w Warszawie

nr konta: 93124060741111000049924664

z dopiskiem: „Na rzecz pogorzelców, Borki gmina Mrozy”

Pożar domu w Borkach

8 listopada 2019

W dniu wczorajszym w miejscowości Borki wybuchł pożar budynku mieszkalnego, w którym 3-pokoleniowa rodzina, w tym dwoje małych dzieci w wieku 4 i 7 lat straciła dach nad głową oraz cały dobytek. W związku z powyższym istnieje duża potrzeba wsparcia i pomocy tej rodzinie. Urząd Miasta i Gminy Mrozy oraz jednostki organizacyjne podjęły już działania w celu udzielenia niezbędnej pomocy.

Wszystkich, którzy chcieliby i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mrozach nr tel. 25 75 74 715, e-mail: gops@mrozy.pl, który jest koordynatorem powyższych działań.

Jednocześnie z informujemy, ze strażacy ochotnicy z terenu gminy Mrozy także podjęli inicjatywę wsparcia poszkodowanych. Koordynatorem pomocy z ramienia ochotniczych straży pożarnych jest OSP w Jeruzalu. W imieniu Zarządu OSP w Jeruzalu osobą do kontaktu jest Pan Mariusz Włodarczyk - e-mail: m.wlodarczyk.osp.jeruzal@o2.pl

Zdjęcie: zyciesiedleckie.pl

Gminny Dzień Seniora

7 listopada 2019
Przejdź do - Gminny Dzień Seniora

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Seniorów z gminy Mrozy  do udziału w Gminnym Dniu Seniora, który odbędzie się w dniu 23  listopada 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych w Mrozach, ul. Licealna 3.

Więcej informacji i  szczegółowy program na plakacie.

Rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku

7 listopada 2019
Przejdź do - Rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku

Informujemy, że Gmina Mrozy rozpoczęła działania zmierzające do realizacji projektu polegającego na rekonstrukcji grodziska średniowiecznego z XI wieku w miejscowości Grodzisk.

Czytaj więcej o: Rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku

Uzyskanie dofinansowania na usunięcie azbestu w 2019 roku

5 listopada 2019

Burmistrz Mrozów informuje, że zostało zrealizowane zadanie pn. Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mrozy”, które zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji,  w kwocie 19.973,07 zł.

Czytaj więcej o: Uzyskanie dofinansowania na usunięcie azbestu w 2019 roku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-08-07
Data publikacji:2015-08-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:68320