Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Powszechny Spis Rolny 2020

Artykuły

Powszechny Spis Rolny 2020

3 lipca 2020

Nabór kandydatów na rachmistrzów

3 lipca 2020
Przejdź do - Nabór kandydatów na rachmistrzów

Informujemy o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego, który odbędzie się w terminie 1 września – 30 listopada 2020 r.

Nabór kandydatów na rachmistrzów odbywa się w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 08 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy.

Wymagania oraz procedura naboru: Procedura naboru rachmistrzów do PSR2020

Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

17 sierpnia 2020
Przejdź do - Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

17 sierpnia 2020
Przejdź do - Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

W sierpniu uruchomiony zostanie nowy kanał infolinii statystycznej (nr 1) poświęcony informacjom o Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości komunikacji wszystkich mieszkańców zainteresowanych informacjami o terminach, metodach spisowych i zakresie pytań formularza spisowego.

We wrześniu infolinia umożliwi również przeprowadzenie spisu przez telefon. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy z ważnych powodów nie skorzystają z obowiązkowego samospisu internetowego, będą mogli spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

2 września 2020

Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.
Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy (sala konferencyjna, parter) i będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, tj. od 8.00 do 16.00.

Czytaj więcej o: Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

2 września 2020

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Czytaj więcej o: Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

Rozpoczął się spis rolny!

7 września 2020
Przejdź do - Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Czytaj więcej o: Rozpoczął się spis rolny!

Rozpoczął się spis rolny!

10 września 2020
Przejdź do - Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Czytaj więcej o: Rozpoczął się spis rolny!

Powszechny Spis Rolny 2020

10 września 2020

Napis powszechny spis rolny na zielonym tle w dolnym lewym rogu logotyp głównego urzędu statystycznegoSzanowni Mieszkańcy,

Na terenie gminy Mrozy, podobnie jak w całym kraju, 1 września rusza Powszechny Spis Rolny 2020. Potrwa on do 30 listopada. Jest to największe i najważniejsze badanie polskiego rolnictwa. Odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowe dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Informacja, którą Państwo czytacie, skierowana jest do mieszkańców naszej gminy, którzy prowadzą działalność rolniczą (obejmującą m.in. produkcję roślinną i zwierzęcą, sadownictwo i inne) i otrzymali list Prezesa GUS informujący o tegorocznym spisie rolnym.

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020

Infografika Głównego Urzędu Statystycznego dot. rolnictwa w woj. mazowieckim #PSR2020

10 września 2020
 Infografika Głównego Urzędu Statystycznego dot. rolnictwa w woj. mazowieckim #PSR2020

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-17
Data publikacji:2021-02-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:5264