Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zawiadomienie

18 stycznia 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W związku z planowaną aktualizacją Gminnej Ewidencji Zabytków gminy Mrozy Burmistrz Mrozów informuje o możliwości składania uwag i wniosków dotyczących obiektów wpisanych do tej ewidencji jak również dotyczących obiektów postulowanych do wpisania. Wnioski o wykreślenie bądź wpisanie powinny zostać szczegółowo uzasadnione. Wnioski i uwagi można składać w terminie do 31 marca 2019 r.

Czytaj więcej o: Zawiadomienie

Otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego

17 stycznia 2019
Administrator

Burmistrz Mrozów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego na terenie gminy Mrozy. Ogłoszenie o konkursie dostępne na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=6602  

Czytaj więcej o: Otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego

Portal dla przedsiębiorcy - biznes.gov.pl

17 stycznia 2019
Administrator

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii utworzyło serwis informacyjno-usługowy dla firm pod adresem www.biznes.gov.pl

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających prowadzić i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

Czytaj więcej o: Portal dla przedsiębiorcy - biznes.gov.pl

Pomóżmy małej Oliwce i innym - akcja DKMS w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach

17 stycznia 2019
Administrator

Szanowni Państwo,

2-letnia Oliwka, mieszkanka powiatu mińskiego, choruje na leukodystrofię metachromatyczną. Choroba ta prowadzi do postępującej degradacji komórek nerwowych, a szansą na zatrzymanie choroby jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Rodzina i przyjaciele nie potrafią czekać bezczynnie – sami zainicjowali poszukiwania jej bliźniaka genetycznego.

Już 26 stycznia 2019 rokuw godzinach 12:00 - 18:00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Mrozach odbędzie się akcja Dzień Dawcy Szpiku dla Oliwki i innych pacjentów. Wszyscy chętni mieszkańcy Mrozów i okolic będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska.

Czytaj więcej o: Pomóżmy małej Oliwce i innym - akcja DKMS w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach

Uroczystości żałobne w intencji Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza

17 stycznia 2019
Administrator

Jak informuje Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski,  w sobotę, 19 stycznia odbędą się w Mińsku Mazowieckim  uroczystości żałobne tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął, pełniąc służbę na rzecz potrzebujących.

Pożegnalne uroczystości żałobne dla wszystkich samorządowców, społeczników, ludzi kultury i sportu, przedstawicieli służb miejskich, gminnych i miejskich instytucji z terenu całego powiatu mińskiego oraz wszystkich mieszkańców odbędą się w Mińsku Mazowieckim w sobotę o godz. 18:00. Uroczystości rozpocznie odprawiona w kościele pw. NNMP żałobna msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza. Po mszy świętej uczestnicy przejdą  na Plac Stary Rynek, gdzie symbolicznie zapalą światełko do nieba, wspominając tym samym ostatnie chwile życia śp. Pawła Adamowicza. Zgodnie z prośbą rodziny Pana Prezydenta tego dnia zamiast kwiatów i zniczy przynosimy datki na Wielką Orkiestrę Świątecznych Pomocy. Wolontariusze WOŚP będą stali zarówno przed kościołem, jak też na Placu Stary Rynek już po mszy świętej.

Czytaj więcej o: Uroczystości żałobne w intencji Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza

Zmiany w Programie Karta Dużej Rodziny

16 stycznia 2019
Administrator

Urząd Miasta i Gminy Mrozy przypomina o funkcjonującym na terenie całej Polski rządowym programie Karta Dużej Rodziny oraz równolegle realizowanym na terenie gminy Mrozy samorządowym programie Mrozy dla Rodziny 3+.

Czytaj więcej o: Zmiany w Programie Karta Dużej Rodziny

Zwierzęta szukają domu

15 stycznia 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w miejscowości Dębowce błąkają się bezpańskie psy (samice). Zwierzęta mają około dwóch lat, są niedużego wzrostu (przed kolana). Zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierząt. W przypadku zainteresowania adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 175 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00) lub osobiście pokój nr 13. W przypadku braku chętnych do adopcji, psy zostaną odłowione i przekazane do schroniska.

Czytaj więcej o: Zwierzęta szukają domu

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

11 stycznia 2019
Administrator

W załączeniu przekazujemy kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku prowadzonych przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Załącznik: Kalendarium

Czytaj więcej o: Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

Wybory sołtysów i rad sołeckich

11 stycznia 2019
Administrator

Informujemy o podpisaniu przez Pana Burmistrza zarządzenia w sprawie przeprowadzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich we wszystkich sołectwach gminy Mrozy. Pierwsze zebrania odbędą się już 20 stycznia 2019 r. w Sokolniku i Płomieńcu. Szczegóły na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=6577  

Czytaj więcej o: Wybory sołtysów i rad sołeckich

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mrozów

7 stycznia 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Dnia 5 stycznia 2019 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mrozów zorganizowany przez Klub Sportowy Watra Mrozy. W turnieju wzięło udział osiem zespołów z rocznika 2008-2009 . Najlepszym zespołem okazała się drużyna Progres Garwolin wyprzedzając nieznacznie drużynę Semp Pogoń Siedlce. Impreza przebiegała w sportowej atmosferze. Zespoły oraz zawodnicy zostali wyróżnieni trofeami oraz nagrodami.

Czytaj więcej o: Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mrozów