Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mrozach

19 października 2018
Administrator

Informujemy, że ostatnia w tej kadencji, uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mrozach odbędzie się w dniu 19 października o godz. 17:00 w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury w Mrozach. Porządek obrad na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=6402

Czytaj więcej o: Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mrozach

Jesienna pogoda sprzyja inwestycjom

18 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

Słoneczny  i pogodny  październik jest miesiącem przyjaznym dla inwestycji zarówno gminnych, jak i realizowanych przez zewnętrzne podmioty. 

Czytaj więcej o: Jesienna pogoda sprzyja inwestycjom

Zaproszenie na uroczystą Sesję Rady Miejskiej w Mrozach

18 października 2018
Administrator

Informacja

17 października 2018
Administrator

W związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie zgłoszeniami dotyczącymi zaklejania urzędowych obwieszczeń wyborczych rozwieszonych na terenie Gminy Mrozy informujemy, iż takie działanie są zabronione i stanowią wykroczenie z Kodeksu Wykroczeń.

Czytaj więcej o: Informacja

Program Czyste Powietrze

15 października 2018
Administrator

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi krytycznymi uwagami jakie docierają do nas po spotkaniu w piątek 12.10.2018r. w sprawie omówienia i wdrożenia programu rządowego „Czyste Powietrze” informuję, że jako UMiG Mrozy mieliśmy jedynie zabezpieczyć i udostępnić salę. Za przygotowanie merytoryczne oraz jego przebieg odpowiadało bezpośrednio Ministerstwo Środowiska. Ze swojej strony dodam, że byłem na tym spotkaniu i podzielam wyrażane przez Państwa opinie, było bardzo źle przygotowane merytorycznie. Jednocześnie deklaruję, że w najbliższym czasie zorganizujemy własne spotkanie, na którym w sposób dokładny i jednoznaczny omówimy możliwości, jakie daje wdrożony program.

Z poważaniem, Dariusz Jaszczuk   

Czytaj więcej o: Program Czyste Powietrze

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

Z okazji  święta Edukacji Narodowej, we wspólnym gronie spotkali się dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,   emerytowani pedagodzy z terenu Gminy Mrozy oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej o: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Podsumowanie kadencji 2014 – 2018

11 października 2018
Administrator

Szanowni Państwo,

Kończy się kolejna kadencja władz samorządowych Gminy Mrozy. Ja osobiście ale i w imieniu radnych Rady Miejskiej w Mrozach jeszcze raz dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem w wyborach cztery lata temu i umożliwienie nam pracy na rzecz lokalnej społeczności. W mojej ocenie nie był to zmarnowany czas, ponieważ przyjęte plany udało się z sukcesem zrealizować. Wszystko to było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Burmistrza z Radą Miejską oraz pełnym zaangażowaniu w powierzone zadania pracowników samorządowych i sołtysów.

Czytaj więcej o: Podsumowanie kadencji 2014 – 2018

Gmina Mrozy wśród najlepszych samorządów w Polsce

9 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

Dziennik "Rzeczpospolita" opublikował Ranking Samorządów 2018 roku. Z radością informujemy, że gmina Mrozy zajęła 30 miejsce w kraju wśród 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Czytaj więcej o: Gmina Mrozy wśród najlepszych samorządów w Polsce

Przekazanie sprzętu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Grodzisk

8 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 4 października 2018 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego dla druhów z Grodziska.

Czytaj więcej o: Przekazanie sprzętu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Grodzisk

Realizacja inwestycji

2 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie budowa%20placu%20zabaw%20z%20elementami%20siłowni%20plenerowej%20dla%20mieszkańców%20w%20Mrozach

Powoli zbliża się końcówka się roku 2018, a w związku z tym kończą się kolejne tegoroczne inwestycje w naszej Gminie. Wszystkie zadania realizowane są zgodnie z planem i przyjętym harmonogramem.

Czytaj więcej o: Realizacja inwestycji