Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zapytanie ofertowe

25 listopada 2022

Gmina Mrozy zaprasza do złożenia oferty na wykonanie jednorazowego okresowego przeglądu gwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy.

Załączniki:

Zapytanie ofertowe

Formularz oferty wersja do edycji

Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

24 listopada 2022

Burmistrz Mrozów ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy ds. archiwum.

Załącznik: Ogłoszenie o naborze

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Informacja nr 5 w sprawie sprzedaży węgla na terenie Gminy Mrozy

23 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Z informacji uzyskanej od przedstawiciela handlowego Spółki PGE Paliwa tj.  podmiotu wyznaczonego do  obsługi  gminy Mrozy w zakresie sprzedaży węgla, pierwsza dostawa zamówionego przez naszą gminę węgla będzie za ok. 2-3 tygodnie.

Czytaj więcej o: Informacja nr 5 w sprawie sprzedaży węgla na terenie Gminy Mrozy

Gdzie zgłaszamy przypadki znalezienia martwych ptaków?

23 listopada 2022

Mając na uwadze prowadzone badania monitoringowe w kierunku zakażeń wirusem grypy ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI) przypominamy o konieczności zgłaszania do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mińsku Mazowieckim znalezionych martwych dzikich ptaków, szczególnie dzikiego ptactwa wodnego i dużych ptaków drapieżnych.

Czytaj więcej o: Gdzie zgłaszamy przypadki znalezienia martwych ptaków?

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

21 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

KPP w Mińsku Mazowieckim, Komisariat Policji w Mrozach oraz Burmistrz Mrozów zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Mrozy na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Debata odbędzie się 30 listopada 2022 r. (środa) o godz. 15.30 w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy.

Czytaj więcej o: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Gminny Dzień Seniora

21 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Jesienią jest kilka dni dedykowanych seniorom, 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października to Europejski Dzień Seniora, a  14 listopada jest Ogólnopolskim  Dniem  Seniora.  W naszej Gminie Seniorzy swoje święto obchodzili 19 listopada w gościnnych murach Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach.

Czytaj więcej o: Gminny Dzień Seniora

Cykl kontrolny na terenie Gminy Mrozy

18 listopada 2022

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że w okresie od 21 listopada 2022r. do 21 grudnia 2022r. roku rozpocznie się cykl kontrolny, podczas którego upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Mrozy przeprowadzą kontrole dotyczące:

  1. Realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamba) i przydomowych oczyszczalni ścieków (na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z późn. zm.) oraz art. 3. ust 1, ust. 3 pkt 1 i 2, art. 5 ust. 1 pkt. 2, art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r., poz. 1297)
  2. Palenisk domowych, przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz przepisów o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Mrozy (na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559) w związku z art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297),  art. 379 i 380 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r., poz. 1973)
Czytaj więcej o: Cykl kontrolny na terenie Gminy Mrozy

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

18 listopada 2022

Burmistrz Mrozów ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy ds. wymiaru zobowiązań pieniężnych.

Załącznik: Ogłoszenie o naborze

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Pies szuka domu

18 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w miejscowości Borki od kilku dni przebywa pies. Poszukujemy właściciela lub opiekuna błąkającego się zwierzęcia. Jeśli nie będzie możliwe ustalenie właściciela lub opiekuna, informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierzęcia. Osoby rozpoznające psa lub zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 190 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00).

Czytaj więcej o: Pies szuka domu

Informacja nr 4 w sprawie sprzedaży węgla na terenie Gminy Mrozy

18 listopada 2022
Powiększ zdjęcie

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z przystąpieniem gminy Mrozy do programu zakupu węgla na warunkach preferencyjnych informujemy o kolejnych podjętych przez urząd działaniach:

  1. W poniedziałek zostaliśmy poinformowani, że podmiotem wprowadzającym węgiel do obrotu obsługującym gminę Mrozy będzie Spółka PGE Paliwa sp. z o.o. która będzie posiadała węgiel kolumbijski do odbioru z terminalu w Małaszewiczach. Według wczorajszej telefonicznej informacji konsultanta składowisko jest w przygotowaniu.
  2.  Węgiel będzie kupowany przez gminę w spółce i sprzedawany uprawnionym gospodarstwom domowym wraz z wystawieniem faktury. 
  3. Gmina podpisała 16.11.2022 r. porozumienie z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym Joker Grzegorz Juszczak. Adres punktu: ul. Adama Mickiewicza 37, 05-320 Mrozy. Zadanie przedsiębiorstwa będzie przywiezienie zamówionego węgla ze składu w Małaszewiczach i wydanie po okazaniu faktury z gminy uprawnionym gospodarstwom z własnego składu w Mrozach przy ul Adama Mickiewicza 37 (dawny skład GS Mrozy).
  4. Obecnie oczekujemy na powiadomienie o możliwości odbioru węgla. Jesteśmy przygotowani do niezwłocznych działań w tym zakresie.
  5. Węgiel będzie wydawany według kolejności złożonych do urzędu zweryfikowanych wniosków po okazaniu opłaconej faktury. Powiadamiać będziemy telefoniczne lub mailowo.
  6. W dalszym ciągu wyjaśniamy ze wskazaną spółką PGE Paliwa czy będzie dostępny eko groszek czy tylko groszek. 

Dariusz Jaszczuk – burmistrz Mrozów

Czytaj więcej o: Informacja nr 4 w sprawie sprzedaży węgla na terenie Gminy Mrozy