Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Najnowsze aktualności

Artykuły

Gminny Dzień Seniora

19 listopada 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

14 listopada przypadał ogólnopolski Dzień Seniora. W naszej gminie ten wyjątkowy dzień  obchodziliśmy  w sobotę, 17 listopada br.  w gościnnych murach Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach, gdzie  odbył się Gminny Dzień Seniora.

Czytaj więcej o: Gminny Dzień Seniora

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13 listopada 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo,

Uroczystościami w dniu 11 listopada zakończyliśmy rok obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękuję organizacjom, instytucjom i ludziom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w obchody poprzez organizację i przygotowanie różnych form upamiętnienia tego ważnego historycznego jubileuszu. Dziękuję również wszystkim mieszkańcom, za aktywny udział i obecność na uroczystościach. Podniosły i uroczysty nastrój wszystkich spotkań jaki wspólnie stworzyliśmy daje prawo ocenić, że godnie upamiętniliśmy tę ważną rocznicę w dziejach Polski. W załączeniu pełna galeria zdjęć z obchodów w dniu 11 listopada br.

Dariusz Jaszczuk – burmistrz Mrozów

Czytaj więcej o: Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

„Dzieje ziemi kuflewskiej”

9 listopada 2018
Administrator

Zapraszamy do lektury „Dziejów ziemi kuflewskiej”, których wersję elektroniczną zamieszczamy poniżej. Najnowsze wydawnictwo Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach powstało dzięki współpracy Gminy Cegłów, Gminy Mrozy, Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim i Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej.

Czytaj więcej o: „Dzieje ziemi kuflewskiej”

Serce Kuflewa znów w Kuflewie

7 listopada 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

Miło mi poinformować Państwa, że po wieloletnich staraniach, na wniosek Gminy Mrozy, decyzją Starosty Mińskiego z dnia 6 listopada 2018 roku, zostały przywrócone historyczne granice Kuflewa. Po kilkudziesięciu latach, w granicach Kuflewa znów znalazł się teren kościoła parafialnego wraz z najbliższym otoczeniem, niegdyś sztucznie przyłączony do Małej Wsi.

Czytaj więcej o: Serce Kuflewa znów w Kuflewie

Finał XI edycji Powiatowego Przeglądu Patriotycznego

29 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

28 października 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się Finał Powiatowego Przeglądu Patriotycznego „Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna”. Spotkanie rozpoczął recital wielokrotnego laureata Przeglądu - zespołu "Kreska”. Następnie miało miejsce uroczyste wręczanie nagród wyróżnionym uczestnikom przez Burmistrza Mrozów - Pana Dariusza Jaszczuka oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego – Panią Emilię Piotrkowicz, przeplatane występami wybranych laureatów. Uroczystość zakończył występ Nikoli Woźnicy z piosenką „Niepodległa, niepokorna”, która zdobyła I miejsce w kategorii Śpiew.

Czytaj więcej o: Finał XI edycji Powiatowego Przeglądu Patriotycznego

Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2019

26 października 2018
Administrator

Zapraszamy organizacje pozarządowe do konsultacji projektu Rocznego programu współpracy Gminy Mrozy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2019.

 

 

Czytaj więcej o: Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2019

Bezpieczna Gmina Mrozy

24 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie Wyróżnienie%20dla%20Gminy%20Mrozy%20za%20działania%20na%20rzecz%20bezpieczeństwa

Jest nam miło poinformować, że Gmina Mrozy uzyskała ponadprzeciętny wynik w Ogólnopolskim Badaniu Bezpieczeństwa Gmin w 2018 roku przeprowadzonym przez Centrum Analiz Branżowych i została wyróżniona za działania na rzecz bezpieczeństwa w ramach programu Gmina Bezpieczna. Celem programu jest stworzenie ogólnopolskiego rankingu gmin stawiających na bezpieczeństwo mieszkańców.

Czytaj więcej o: Bezpieczna Gmina Mrozy

Uroczysta sesja kończąca kadencję Rady Miejskiej w Mrozach

24 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 19.10.2018 r. w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury w Mrozach odbyła się uroczysta sesja kończąca kadencję Rady Miejskiej w Mrozach. Był to czas podsumowań, podziękowań i życzeń.

Czytaj więcej o: Uroczysta sesja kończąca kadencję Rady Miejskiej w Mrozach

Konkurs „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”

24 października 2018
Administrator
Powiększ zdjęcie

W naszej Gminie nie brakuje sołtysów i rad sołeckich, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem motywują innych do działania i sprawiają, że ich miejscowości się rozwijają, a powierzone mienie jest zadbane i stanowi wizytówkę wsi. Chcąc docenić tego typu inicjatywy zgłosiliśmy sołectwo Dąbrowa do konkursu Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku. Organizatorzy konkursu w ramach wyróżnienia zaprosili przedstawicieli wszystkich zgłoszonych sołectwdo udziału w wyjeździe studyjnym.

Czytaj więcej o: Konkurs „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”

Wyniki wyborów samorządowych 2018

23 października 2018
Administrator

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej znajdują się wyniki wyborów na Burmistrza Mrozów, wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Mrozach.  Link do strony: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/141212#geo_mayor_stat

Czytaj więcej o: Wyniki wyborów samorządowych 2018