Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Administrator

Artykuły

Tramwaj konny wraca na tor już w maju

23 kwietnia 2019
Administrator

Tramwaj wznawia kursy 5 maja 2019! Historia tej niebywałej atrakcji turystycznej na skalę kraju i Europy sięga końca XIX wieku, trasa liczy niespełna 2 km w jedną stronę i prowadzi przez Rezerwat Rudka Sanatoryjna.

Od maja 2019 r. tramwaj kursuje tylko w wyznaczone niedziele. Odjazdy z Mrozów do Rudki odbywają się zawsze o pełnych godzinach: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00 (ostatni kurs).

Czytaj więcej o: Tramwaj konny wraca na tor już w maju

Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

19 kwietnia 2019
Administrator

LGD Ziemi Mińskiej informuję, że dnia 1 czerwca 2019 r. odbędzie się w Górze Kalwarii wojewódzki etap XIX edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Jest to konkurs Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Czytaj więcej o: Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Rehabilitacja lecznicza w systemie ubezpieczenia społecznego rolników

19 kwietnia 2019
Administrator

KRUS zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Każdego roku z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS korzysta około 14 tys. osób.

Czytaj więcej o: Rehabilitacja lecznicza w systemie ubezpieczenia społecznego rolników

Pies szuka domu

17 kwietnia 2019
Administrator
Przejdź do - Pies szuka domu

Informujemy, że w miejscowości Lipiny od tygodnia błąka się pies. Poszukujemy właściciela znalezionego psa. Jeśli nie będzie możliwe ustalenie właściciela, informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierzęcia. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 190 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00) lub osobiście pokój nr 13. W przypadku braku chętnych do adopcji, pies zostanie odłowiony i przekazany do schroniska.

Deklaracje w sprawie Światłowodów

9 kwietnia 2019
Administrator

Szanowni Mieszkańcy,

w ramach przystąpienia gminy Mrozy do projektu pod nazwą „Mazowiecka Unia Światłowodowa” firma Orange buduje na terenie gminy sieć światłowodową umożliwiającą mieszkańcom podłączenie się do superszybkiego Internetu.

Czytaj więcej o: Deklaracje w sprawie Światłowodów

Informacja o sesji

3 kwietnia 2019
Administrator
Przejdź do - Informacja o sesji

W dniu 29 marca odbyła się V zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Mrozach. Tematem przewodnim piątkowego posiedzenia było omówienie funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy. Informacje w powyższej sprawie przedłożyli: pani Lidia Walecka Lipińska – Kierownik Przychodni lekarskiej „PULS” w Mrozach, pan Marcin Kulicki – Prezes Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach (o pracy szpitala w Rudce) i pan Robert Gajda – współwłaściciel Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej SAN-MEDICA s.c. w Jeruzalu.

Czytaj więcej o: Informacja o sesji

Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w sprawie nie wypalania traw i pozostałości roślinnych !

26 marca 2019
Administrator
Przejdź do - Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w sprawie nie wypalania traw i pozostałości roślinnych !

Jak co roku, w  okresie wiosennym, odnotowuje się wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związanych z wypalaniem traw. Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Celowe podpalenia traw stanowią ponad 90% wszystkich pożarów łąk i lasów.

Czytaj więcej o: Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w sprawie nie wypalania traw i pozostałości roślinnych !

Spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami

25 marca 2019
Administrator

W piątek 22 marca br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mrozach odbyło się spotkanie  Burmistrza Mrozów z mieszkańcami organizowane w ramach kwartalnych  spotkań.

Czytaj więcej o: Spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami

Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

20 marca 2019
Administrator

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019 r. z CEIDG wykreślone zostaną „zdublowane” wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m.in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń.

Czytaj więcej o: Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

Komunikat KRUS: Kleszcze – kłujący temat!

15 marca 2019
Administrator

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada. Wiosenny wysyp tych pajęczaków odnotowywany jest obecnie na terenie całego kraju. Środowisko ich bytowania to przede wszystkim lasy liściaste (głównie krzewy sąsiadujące z wysokimi trawami), łąki, pastwiska, parki, a nawet miejskie trawniki.

Czytaj więcej o: Komunikat KRUS: Kleszcze – kłujący temat!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-08-07
Data publikacji:2015-08-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:53039