Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Administrator

Artykuły

Zwrot podatku akcyzowego

23 stycznia 2020

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT. Następnie w okresie od 3 lutego 2020 roku do 2 marca 2020 roku powinien złożyć wniosek do odpowiedniego Urzędu (w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych) wraz z fakturami VAT. Faktury składane z wnioskiem w danym terminie mają stanowić dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.

Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego

Powstanie styczniowe

22 stycznia 2020

Pierwszy raz w takiej skali, ramię w ramię, szlachta i chłopi podjęli wspólny bój przeciwko rosyjskiemu zaborcy. 157 lat temu, 22 stycznia 1863 r. rozpoczęło się powstanie styczniowe, które pomimo tego, że w następnym roku upadło, stało się symbolem narodowego męczeństwa i w ten sposób przyczyniło się do odzyskania w 1918 r. niepodległości Polski. Ci, co mieli jeszcze jakieś wątpliwości, czy walczyć z rosyjskim zaborcą, czy może lepiej w imię wygody i korzyści majątkowych jakoś dogadać się, gdy ujrzeli publiczne egzekucje, transporty zesłanych na Syberię, cierpienie osieroconych dzieci i zhańbione kobiety, powzięli w swoim sercu postanowienie zemsty i osobistej walki z niesprawiedliwością. Na tej glebie wyrosło pokolenie wielkich Polaków, dzięki którym sprawa polska znalazła poparcie mocarstw i wolę wskrzeszenia zniewolonego narodu.

Czytaj więcej o: Powstanie styczniowe

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla płatników

21 stycznia 2020
Przejdź do - Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla płatników

Otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego

21 stycznia 2020

Burmistrz Mrozów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizacje zadania. Rodzaj zadania: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Mrozy. Ogłoszenie o konkursie dostępne na stronie: http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=7277

 

 

Do pobrania:

Walentynkowy wyjazd do Mazowieckiego Teatru Muzycznego

21 stycznia 2020

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na Walentynkowy wyjazd do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury na spektakl "Jak się kochamy w domu". Więcej informacji na stronie: http://www.kulturalnemrozy.pl/node/walentynkowy-wyjazd-do-mazowieckiego-teatru-muzycznego-w-warszawie

 

Jest nas w więcej !

15 stycznia 2020

Tradycyjnie już początek roku kalendarzowego to czas demograficznych bilansów i podsumowań. Demografia w gminie Mrozy w 2019 roku  przedstawiała się następująco:

Liczba stałych mieszkańców gminy na koniec 2019 roku wynosiła 8581 osób. Dla porównania, wg stanu na dzień 31 grudniu 2018 liczba ta wynosiła 8558. Oznacza to wzrost ilości osób zamieszkałych na terenie Gminy Mrozy  o 23 w porównaniu do roku 2018.

Czytaj więcej o: Jest nas w więcej !

Zasady segregacji odpadów komunalnych w Gminie Mrozy

13 stycznia 2020

Obowiązujący na terenie Gminy Mrozy system gospodarowania odpadami przewiduje segregację na 14 frakcji, z czego 6 obsługiwanych jest w sposób mobilny co dwa tygodnie bezpośrednio z nieruchomości, pozostałych 8 poprzez przyjęcie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Czytaj więcej o: Zasady segregacji odpadów komunalnych w Gminie Mrozy

Informacja dotycząca zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

13 stycznia 2020

Szanowni Mieszkańcy!

Po wielu miesiącach prac legislacyjnych nad nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w dniu 6 września 2019 r. uchwalono jej ostateczną wersję nakładającą szereg zmian, które w ciągu 12 miesięcy gminy muszą wprowadzić w uchwałach regulujących system gospodarki odpadami.

 

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Informacja o zasadach wydobywania piasku i żwiru oraz wykonywaniu robót geologicznych

9 stycznia 2020

Informacja dla hodowców drobiu

9 stycznia 2020

W związku z wystąpieniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wysoce zaraźliwej choroby takiej jak grypa ptaków oraz aktualnie panującym stanem pogodowym sprzyjającym występowaniu i przenoszeniu wirusa grypy ptaków, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim przypomina o bezwzględnym stosowaniu szczególnych środków bioasekuracji minimalizującej ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

 

 Pliki do pobrania:

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-08-07
Data publikacji:2015-08-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:72725