Archiwum wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

100. rocznica Bitwy Warszawskiej i boju pod Mrozami

13 sierpnia 2020
Przejdź do - 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i boju pod Mrozami

Dla 65 starogardzkiego pułku piechoty dzień zwycięskiego boju pod Mrozami stał się obchodzonym co roku świętem pułkowym. Tak o tym wydarzeniu napisano w „Żołnierzu Polskim” wydanym w 10. rocznicę Bitwy Warszawskiej (Nr 33 z 17.08.1930 r.)

List do Mieszkańców gminy Mrozy

12 listopada 2020

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla administracji rządowej oraz jej instytucji bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Informacje zawarte w spisie rolnym są również istotne przy planowaniu działań gospodarczych na terenie naszej gminy oraz opracowywaniu strategii rozwoju. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Szczegółowa wiedza, którą chcemy pozyskać w wyniku przeprowadzonego spisu posłuży przede wszystkim do oceny kondycji polskiego rolnictwa, dynamiki jego rozwoju oraz pozwoli na określenie działań pozwalających na dalszy postęp.

Czytaj więcej o: List do Mieszkańców gminy Mrozy

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

12 listopada 2020

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

Czytaj więcej o: Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Coraz mniej czasu na głosowanie!

10 listopada 2020

Przypominamy, że tylko do 16 listopada br. można głosować na powstanie przy Szpitalu w Rudce tężni solnej w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Głosowanie odbywa się na stronie https://bom.mazovia.pl/glosowanie

  • Wybierz projekt z puli Podregionalnej
  • Wybierz 214. Tężnia Solna w Parku Krajobrazowym w Rudce
  • Wybierz Dalej
  • Wpisz swoje dane
  • Wpisz otrzymany kod SMS
  • Zagłosuj
  • Gotowe
  • Zaproś do głosowania rodzinę, przyjaciół, znajomych!

Walczymy o tężnię solną przy Szpitalu w Rudce !

27 października 2020
Przejdź do - Walczymy o tężnię solną przy Szpitalu w Rudce !

Szanowni Mieszkańcy,
w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, z inicjatywy mieszkańców walczymy o tężnię solną przy Szpitalu w Rudce.

Mamy szansę mieć na terenie gminy Mrozy i w powiecie mińskim trzecią w kraju tężnię solną pełniącą rolę naturalnego inhalatorium jodowego.
Podstawą działania tego typu tężni jest wytwarzanie aerozolu solnego. Obiekt ten ma zarówno leczniczy wpływ szczególnie w odniesieniu do chorób dróg oddechowych, jak i działanie profilaktyczne. Z obiektu będzie można korzystać prawie przez cały rok. Budowa tężni będzie dopełnieniem tutejszej przestrzeni rekreacyjnej, tworzącej jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie gminy Mrozy, ale przede wszystkim obiektem pełnym korzyści prozdrowotnych dla społeczeństwa jako beneficjenta projektu.

 

Czytaj więcej o: Walczymy o tężnię solną przy Szpitalu w Rudce !

Walczymy o tężnię solną w Rudce

3 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

proszę o poparcie projektu "Budowa tężni solnej na terenie parku krajobrazowego w Rudce", zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.
Założeniem projektu jest budowa tężni solnej, pełniącej rolę naturalnego inhalatorium jodowego. Podstawą jej działania jest wytwarzanie aerozolu solnego.
Obiekt ten będzie miał zastosowanie w leczeniu chorób dróg oddechowych, jak i działaniach profilaktycznych. Tężnia pozytywnie wpłynie na zdrowie mieszkańców i osób wypoczywających w naszym rejonie.
Projektowany obiekt ma się znajdować w parku krajobrazowym otoczonym rezerwatem przyrody "Rudka Sanatoryjna" i stanowić będzie dopełnienie naturalnych walorów leczniczych tutejszej przestrzeni rekreacyjnej, tworzącej jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie gminy Mrozy i wschodniego Mazowsza.

Prosimy o Państwa głosy.

Dariusz Jaszczuk
Burmistrz Mrozów

Czytaj więcej o: Walczymy o tężnię solną w Rudce

E-wizyta w ZUS

2 listopada 2020

obrazek zawiera tekst Zostań w domu i załatwiaj swoje sprawy w ZUS e-wizyta. Po prawej stronie umieszczone jest zdjęcie kobiety oraz mężczyzny czytających.Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć. Dbamy o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, dlatego wprowadzamy kolejne udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić nas online. E-wizyta to wideorozmowa z naszym ekspertem z placówki ZUS. Od 4 listopada można zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Wystarczy wejść na link E-wizyta - Kontakt - ZUS.

Czytaj więcej o: E-wizyta w ZUS

Koronawirus - raport z gminy Mrozy

12 listopada 2020
Liczba osób w gminie Mrozy na dzień 12 listopada 2020 roku:
- objętych kwarantanną domową - 96,
- poddanych izolacji domowej - 46.
Źródło: PSSE w Mińsku Maz.

Koronawirus - raport z gminy Mrozy

13 listopada 2020

napis kwarantanna domowa na czerwonym tleLiczba osób w gminie Mrozy na dzień 13 listopada 2020 roku:
- objętych kwarantanną domową - 85,
- poddanych izolacji domowej - 39.

Źródło: PSSE w Mińsku Maz.

Narodowe Święto Niepodległości w Mrozach

9 listopada 2020
Szanowni Państwo,
przed nami 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia, a przede wszystkim bezpieczeństwo nas wszystkich tegoroczne obchody w Mrozach ograniczone zostaną do minimum, bez tradycyjnego przemarszu z udziałem pocztów sztandarowych oraz bez występów artystycznych.
Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości w Mrozach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-07
Data publikacji:2016-04-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:63992