Archiwum wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podziękowanie dla darczyńcy

20 listopada 2020
Przejdź do - Podziękowanie dla darczyńcy

Dobiega końca realizacja zadań przewidzianych w budżecie gminy na 2020 rok. Spośród 54 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 15 712 805,69 złotych przewidzianych w 2020 roku wybudowano fontannę na Rynku w Jeruzalu. Inwestycja szczególna w tegorocznym budżecie, ponieważ została wsparta znaczną darowizną mieszkańca i przedsiębiorcy z Jeruzala, pana Romana Ośko.

Na Sesji Rady Miejskiej w Mrozach, która odbyła się w dniu 20.11.2020 roku Burmistrz Mrozów wraz z Radą Miejską podziękowali darczyńcy za przekazane środki oraz wkład w rozwój gminy Mrozy.

Fontanna stała się kolejną atrakcją Rynku w Jeruzalu, znanego w całej Polsce z serialu „Ranczo”.

Koronawirus - raport z gminy Mrozy

11 maja 2021

Liczba osób w gminie Mrozy na dzień 11 maja 2021 roku:
- objętych kwarantanną domową – 7,
- poddanych izolacji domowej – 2.

Źródło: PSSE w Mińsku Maz.

Podziel się z nami swoją opinią

6 marca 2018
Administrator

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym dotyczącym satysfakcji klientów naszego Urzędu, jak również proponowanych zmian. Głównym celem niniejszego badania jest zebranie wyników, które posłużą nam do poprawy jakości świadczonych usług. Ankieta jest w pełni anonimowa, jej wypełnienie jest dobrowolne i zajmuje ok. 5-10 minut.

 

 

Ankietę można wypełnić online:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSch-JCG0VDxmJGANMxfjwMTyjOrklRsT6-kjlrbiyb4xoH59w/viewform jak również przy okazji załatwiania spraw w Urzędzie (formularze dostępne są w korytarzu Urzędu oraz u pracowników).

Postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

30 października 2020

Odbiór odpadów komunalnych a kwarantanna

10 listopada 2020
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mrozach informuje, że w związku z panującą pandemią wirusa COVID-19, osoby znajdujące się na kwarantannie lub w izolacji domowej proszone są o nie wystawianie odpadów komunalnych w dniu zbiórki.
Odpady odebrane zostaną po skończonej kwarantannie (izolacji) w dniu kolejnej zbiórki lub po uzgodnieniu telefonicznym.
 
W razie pytań lub wątpliwości, jak również uzgodnienia terminu odbioru odpadów prosimy o kontakt telefoniczny z ZGK Mrozy, tel. 25 75 74 082

Podpisanie umowy na wykonanie przyłącza kanalizacyjnego w miejscowości Grodzisk do 10 maja 2021 r.

22 kwietnia 2021

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że w związku z planowanym odtworzeniem nawierzchni asfaltowej na ulicach Mazowieckiej, Siedleckiej i Ogrodowej w ramach realizacji zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodzisk, gmina Mrozy”mieszkańcy wskazanych ulic powinni niezwłocznie zgłosić się do tutejszego urzędu w celu podpisania umowy na wykonanie przyłącza kanalizacyjnego (najpóźniej do dnia 10 maja 2021 roku).

Czytaj więcej o: Podpisanie umowy na wykonanie przyłącza kanalizacyjnego w miejscowości Grodzisk do 10 maja 2021 r.

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łukówiec

22 kwietnia 2021

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że firma „MEL-KAN” Kazimierz Jakubiak rozpoczęła wykonywanie prac budowlanych związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Łukówiec.

W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie się właścicieli nieruchomości położonych w miejscowości Łukówiec do Urzędu Miasta i Gminy Mrozy w celu podpisania umowy na wykonanie przyłącza kanalizacyjnego.

Burmistrz Mrozów

Dariusz Jaszczuk

Informacja na temat działań podjętych przez Gminę Mrozy w celu likwidacji fermy lisów w Mrozach

23 kwietnia 2021

W dniu 15 kwietnia 2021 r. Stowarzyszenie Otwarte Klatki przeprowadziło interwencyjne oględziny fermy lisów zlokalizowanej w miejscowości Mrozy. O stwierdzonych na fermie nieprawidłowościach Stowarzyszenie poinformowało tutejszy urząd, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim oraz media. Po publikacji artykułów w prasie i na portalach internetowych zostały skierowane do Gminy Mrozy liczne pytania a nawet oskarżenia o bezczynność w tej sprawie.

Czytaj więcej o: Informacja na temat działań podjętych przez Gminę Mrozy w celu likwidacji fermy lisów w Mrozach

Tramwaj konny powróci w święto flagi...

27 kwietnia 2021

Tramwaj wznowi kursy już 2 maja 2021! Zakup biletów w obie strony tylko za pośrednictwem aplikacji http://gosir.mrozy.pl/kup-bilet. Tramwaj kursuje tylko w wyznaczone niedziele. Odjazdy z Mrozów do Rudki odbywają się zawsze o pełnych godzinach: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00 (ostatni kurs).

Czytaj więcej o: Tramwaj konny powróci w święto flagi...

Bez PIT dla młodych

26 kwietnia 2021
Przejdź do - Bez PIT dla młodych

Bez PIT dla młodych to nowa ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) dla osób do 26. roku życia.

Uwaga: począwszy od 2021 r. z ulgi dla młodych mogą korzystać dodatkowo osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej i stażu uczniowskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/bez-pit-dla-mlodych/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-07
Data publikacji:2016-04-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:70805