Archiwum wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

5 września 2019
Administrator
Przejdź do - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W niedzielę, 1 września, w naszej Gminie odbyły się uroczystości zorganizowane dla upamiętnienia tamtych tragicznych wydarzeń.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.45 w kościele parafialnym w Mrozach zgromadzeni modlili się w intencji Żołnierzy września 1939 r. Po mszy św. nastąpiło uroczyste przejście na cmentarz parafialny, gdzie uczczono pamięć poległych krótką modlitwą, a następnie złożono wiązanki na Mogiłach Żołnierzy.

Czytaj więcej o: 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Obchody 100-lecia OSP Jeruzal

9 września 2019
Administrator
Przejdź do - Obchody 100-lecia OSP Jeruzal

W dniu 8 września 2019 r. świętowaliśmy Jubileusz 100 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeruzalu. Po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych oraz poddziałów na rynek w Jeruzalu, obchody rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. Zbigniewa Płochockiego.

Czytaj więcej o: Obchody 100-lecia OSP Jeruzal

Bieżąca informacja dotycząca prac związanych z budową wiaduktu i przebudowy skrzyżowania przy ul. Granicznej w Mrozach

3 września 2019
Administrator

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu odbyła się szeroka dyskusja na forum Mrozów dotycząca konieczności przebudowy układu drogowego w Mrozach, szczególnie w okolicach przejazdu kolejowego. Przyczyn utrudnień jest wiele poczynając od zwiększonej liczby pojazdów na drodze powiatowej poprzez zwiększoną liczbę pociągów przejeżdżających  przez Mrozy  po budowę kolejnych placówek handlowych.

Czytaj więcej o: Bieżąca informacja dotycząca prac związanych z budową wiaduktu i przebudowy skrzyżowania przy ul. Granicznej w Mrozach

Informacja o sesji Rady Miejskiej

2 września 2019
Administrator
Przejdź do - Informacja o sesji Rady Miejskiej

W dniu 30 sierpnia 2019 r. odbyła się X sesja Rady Miejskiej poświęcona sprawom oświaty. Na wstępie, pan Marek Rudka - Przewodniczący Rady wraz z panem Dariuszem Jaszczukiem – Burmistrzem Mrozów złożyli podziękowania kończącym pracę na stanowisku dyrektora – pani Renacie Kuligowskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mrozach oraz pani Małgorzacie Ptaszyńskiej w Szkole Podstawowej w Grodzisku. Następnie pan Burmistrz wręczył zarządzenia w sprawie powierzenia stanowiska dyrektorom, którzy od nowego roku szkolnego rozpoczynają nową kadencję: Pani Anecie Gontarskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Grodzisku, pani Mariannie Bogusz - dyrektorowi Zespołu Szkół w Mrozach i panu Wojciechowi Rastawickiemu – dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrozach. Pan Burmistrz poinformował także, że stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeruzalu pełni pani Ewa Reda.

Czytaj więcej o: Informacja o sesji Rady Miejskiej

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019
Administrator
Przejdź do - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku oficjalnie został zainaugurowany nowy rok szkolny 2019/2020 we wszystkich placówkach oświatowych w Gminie Mrozy.

Czytaj więcej o: Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Relacja z XI Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP Powiatu Mińskiego

4 września 2019
Administrator
Przejdź do - Relacja z XI Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP Powiatu Mińskiego

W dniu 31.08.2019 r. o godz. 9:30 na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach, odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej o: Relacja z XI Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP Powiatu Mińskiego

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

30 sierpnia 2019
Administrator
Przejdź do - 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

80 lat temu zadrżały serca Polaków. „A więc wojna!” – brzmiał tragiczny komunikat Polskiego Radia. 1 września 1939 r. od niemieckiej agresji na Polskę rozpoczęła się najtragiczniejsza w dziejach ludzkości wojna, która pochłonęła kilkadziesiąt milionów ofiar na całym świecie.

Czytaj więcej o: 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodzisk

9 sierpnia 2019
Administrator

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że w związku z realizacją zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodzisk, gmina Mrozy” w wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego został wyłoniony wykonawca i podpisana umowa na realizację przedsięwzięcia. Roboty budowlane zostały rozpoczęte na początku sierpnia bieżącego roku.

Czytaj więcej o: Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grodzisk

Stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020

20 sierpnia 2019
Administrator

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrozach informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020, przyznawane na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U z 2019 r. poz. 1481 z późn. zm.).

Czytaj więcej o: Stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020

Jarmark Folkowy w Wilkowyjach 2019

21 sierpnia 2019
Administrator
Przejdź do - Jarmark Folkowy w Wilkowyjach 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Jarmarku Folkowego w Wilkowyjach, który odbył się 15 sierpnia br.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-07
Data publikacji:2016-04-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:52183