Jesteś tutaj: Start / Odpowiedzi na listy

Odpowiedzi na listy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jeśli mają Państwo pytania bądź wątpliwości w zakresie spraw związanych z działalnością Gminy Mrozy, możecie zadać pytanie Burmistrzowi Mrozów za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego w zakładce Napisz do nas.

Odpowiedzi Burmistrza z archiwalnej strony Urzędu Miasta i Gminy Mrozy: http://www.archiwum.mrozy.pl/index.php?menu=odpowiedzi

 

Autor: Administrator

Artykuły

Pytanie do Burmistrza

5 maja 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-05-05        

Imię: Katarzyna

Treść pytania: Dzień dobry, Od trzech dni Mrozy Południowe spowija w nocy kompletna ciemność. Nie pali się żadna latarnia. Na prawdę nie jest ani przyjemnie ani tym bardziej bezpiecznie wracać samotnie ulicami miasta w takich warunkach. Jeżeli nie są to żadne zaplanowane celowe akcje proekologiczne to czy mogłabym prosić aby coś z tym zrobiono? Ewentualnie bardzo proszę o wskazanie miejsca, do którego można zgłosić taki problem. Pozdrawiam serdecznie Kasia

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

22 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-21        

Imię: Patrycja

Treść pytania: Witam . Chciałam się dowiedzieć czym jest spowodowane że woda dostarczana z wodociągu w ostatnich dniach jest brudna z piachem a co za tym idzie jest nie zdatna do picia? Oraz czy UGiM posiada informacje ile to potrwa ?

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

22 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-22        

Imię: Kamila

Treść pytania: Panie Burmistrzu i szanowni Państwo,

W dniu 13 marca 2021 roku (sobota) zawiozłam krwawiącego i sponiewieranego kota do weterynarza, żeby mu pomóc. Kot został opatrzony i wykastrowany przy okazji, z myślą o zapobieganiu bezdomności kolejnych zwierząt. Pani Małgosia była przekonana, że Urząd Gminy, w ramach obligatoryjnej opieki nad zwierzętami zapłaci za wykonane zabiegi. Do czego przekonała i mnie.

Kot został uratowany i w dobrej formie wypuszczony na wolność. I tu zaczęły się problemy. Kontaktując się telefonicznie z Urzędem Gminy, żeby dopełnić formalności, przedstawiłam sprawę i usłyszałam, że aby Gmina mogła zapłacić za leczenie muszę przedstawić zaświadczenie od sołtyski i dwóch świadków, że taka sytuacja miała miejsce. Dwóch świadków akurat nie miałam.

Dwa czy trzy tygodnie później, po kontakcie mailowym dowiedziałam się, że potrzebuję potwierdzenie od sołtyski, że kot jest bezdomny. Wymagane również było zdjęcie kota oraz dokumentacja leczenia. I po dostarczeniu tego gmina w tym przypadku zapłaci za leczenie, mimo że nie uzgadniałam tego przed interwencją z urzędem (wypadek wydarzył się w sobotę, dodam dla przypomnienia i nie wiem jak miałabym taką zgodę uzyskać). To było napisane w mailu, który dostałam.

Zdjęcie i zaświadczenie o bezdomności wysłałam mailem i ustaliłam, że oryginał dostarczę później, przy okazji podpisania umowy adopcyjnej. Dokumentację leczenia dostarczyła już wcześniej weterynarz wraz z fakturą.

Ustaliłam, że to już wszystko, czego ode mnie gmina wymaga i że teraz mam czekać na informację kiedy mam się pojawić, aby dokończyć formalności. Czekałam. Wczoraj pani weterynarz otrzymała zwrot faktury z informacją, że nie zostanie opłacona, więc dziś skontaktowałam się z gminą. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że mam jeszcze jakieś podanie pisać.

Próbowałam na stronie gminy znaleźć procedury, jakie obowiązują przy okazji sfinansowania przez gminę przypadków leczenia awaryjnego rannych zwierząt. Niestety nie znalazłam.

W rozmowie telefonicznej usłyszałam, że mam szukać na stronie uchwały gminy z dnia 21 marca albo w biuletynie informacji państwowej…

Naprawdę w ten sposób mieszkaniec gminy ma wyszukiwać informacji??? A jak nie zna się dnia, w którym jakaś uchwała została uchwalona?

Powinni Państwo sobie zdawać sprawę jak traktuje się na wsi zwierzęta, które nie są hodowlane i jak wyglądam w oczach sąsiadów jeżdżąc z kotami, zwłaszcza nie swoimi, do weterynarza.

Staram się pomagać zwierzętom, które do mnie przychodzą. Karmię, leczę, szczepię, kastruję, o ile dadzą się złapać. Kastruję, mimo że tu na wsi pokutuje pogląd, że jest to przeciw zwierzęcej naturze.

Wszystko do tej pory robiłam z własnych pieniędzy. Raz chciałam skorzystać z pomocy, do której gmina jest prawnie zobowiązana. Ale się nie uda. Możecie Państwo być z siebie dumni, zaoszczędziliście. I za to leczenie zapłacę sama.

Chciałoby się napisać, że dodatkowo skutecznie odstraszyliście mnie, jako instytucja, od pomagania potrzebującym i choć przychodzi mi to do głowy, to wiem, że jednak pomogę i następnym razem.

 Do tej pory myślałam i wypowiadałam się o urzędzie gminy jedynie w superlatywach i dlatego mam nadzieję, że uda się Państwu chociaż umieścić na stronie jasne wytyczne dotyczące pomocy bezdomniakom. Może komuś innemu przyda się w przyszłości. 

Z poważaniem, Kamila

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

19 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-19        

Imię: Joanna

Treść pytania: Dzień Dobry, Panie Burmistrzu wielkie dzięki za wykonanie oświetlenia na drodze koło cmentarza, wreszcie można swobodnie się poruszać po zmroku. Tym samym zwracam się z zapytaniem czy przewidziane jest zamontowanie dodatkowego oświetlenia na nowo powstałych słupach na ul. Południowej w Woli Paprotniej? Tu również bardzo by się przydały. Pozdrawiam, Joanna

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

19 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-17        

Imię: Tadeusz

Treść pytania: Czy jest możliwość i jakie są warunki otrzymania dofinansowania na instalację fotowoltaiczną z programu czyste powietrze?

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

16 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-15        

Imię: Michał

Treść pytania: Szanowny Panie Burmistrzu, mam pytanie odnośnie planowanego zbiornika retencyjnego w miejscowości Grodzisk: czy jego założenia były (albo będą) konsultowane z ekspertami pod kątem zagrożeń dla naturalnego stanu rzeki oraz długofalowego wpływu na wielkość i jakość zasobów wodnych? PGW Wody Polskie wydały niedawno „Podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych” (dostępny w sieci), w którym można przeczytać m.in., że: - „Renaturyzacja wód, zwłaszcza począwszy od źródłowych odcinków cieków w najwyższych częściach zlewni, połączona z renaturyzacją zdegradowanych mokradeł, jest znacznie lepszym sposobem retencji wody w skali krajobrazu, niż piętrzenie wody w korytach większych cieków i budowa zbiorników retencyjnych.” - „Budowa urządzeń piętrzących i zbiorników retencyjnych zawsze pociąga za sobą jakieś straty środowiskowe; jest przekształceniem, które może wywoływać kolejne problemy, w szczególności będzie wymagać koniecznych działań konserwacyjnych i prac utrzymaniowych.” - Retencja wody na obszarach mokradeł i torfowisk jest znacznie skuteczniejsza od jakiejkolwiek retencji zbiornikowej. Biorąc pod uwagę powyższe, warto chyba skonsultować wpływ inwestycji na lokalny ekosystem oraz sporządzić szacunkowy rachunek zysków i strat. Przy czym za taką konsultację nie powinni odpowiadać eksperci zajmujący się zawodowo ujarzmianiem rzek (hydrotechnicy, melioranci), bo ich perspektywa jest zawężona i, siłą rzeczy, mocno stronnicza. Moja pierwsza reakcja na plan budowy zbiornika była entuzjastyczna. Po wgłębieniu się w temat, zaczynam się jednak zastanawiać czy nie zmierzamy w kierunku, z którego większość właśnie zawraca? Przyjęta w zeszłym roku unijna strategia na rzecz bioróżnorodności zakłada renaturyzację ponad 25 tys. km rzek do 2030r. A publikacja wzmiankowanego wyżej podręcznika pozwala sądzić, że Wody Polskie obierają powoli podobny kierunek. Pozdrawiam serdecznie.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

16 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-14        

Imię: Paweł

Treść pytania: Witam, chciałbym uzyskać informację, kiedy zostaną założone siatki na dwa korty? Rozumiem, że mączka jest pewnie nie przygotowana do grania po zimie, ale drugi nowy kort jak najbardziej myślę, że nadaje się już do grania. Pozdrawiam

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

12 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-11        

Imię: Paulina

Treść pytania: Dzień dobry. Natężenie ruchu na drogach jest coraz większe bo i mieszkańców przybywa, niestety niektórzy kierowcy jeżdżą niemalże z prędkością światła a coraz więcej osób w naszej gminie porusza się rowerami, czy są plany na wybudowanie ścieżek rowerowych w mieście jak i łączących miejscowości (może w porozumieniu, również te z innych gmin

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

12 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-11        

Imię: Jacek

Treść pytania: Dzień dobry panie Burmistrzu. Czytając publikację o naszej gminie i o naszym Rezerwacie Rudka, ktoś wymieniał zagrożenia , problemy tegoż rezerwatu. Jednym z wymienionych bolączek wymienionych przez pewną osobę jest problem , że ktoś kiedyś wykopał malutkie drzewka jodeł, może nie raz ( jeśli to bardzo częsty proceder to poważny problem ), tak to nie w porządku. Ale to wykopywanie drzewek to pikuś przy bandyckim zdarzeniu mającym miejsce niespełna 20 lat temu. W Rezerwacie Rudka gdzie jodła pospolita jest gatunkiem szczególnie chronionym wycięto około stu , może więcej sztuk tejże jodły. Mówiono, że odchodzący na emeryturę , wyżej w hierarchii Lasów Państwowych, zrobił sobie odprawę emerytalną. Tyle wieść gminna. Panie Burmistrzu, wiem , że Pan jest urzędnikiem gminy a nie LP, ale mimo to, mając na uwadze iż jest Pan na stanowisku 23 lata, to wierzę, że zrobi Pan wszystko żeby taki akt złodziejsko-bandycki , na naszym wspólnym dobru narodowym, na terenie naszej gminy już nigdy się nie zdarzy. Pozdrawiam.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

12 kwietnia 2021

Pytanie wpłynęło dnia: 2021-04-06        

Imię: Zofia

Treść pytania: Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy uległa zmianie cena wywozu śmieci czy nadal obowiązuje kwota 30 zł za gospodarstwo domowe? Pozdrawiam

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-09-01
Data publikacji:2015-09-01
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:439251